Previous
Next
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Brak imprez.

Aktualności

Gdański Obóz Szybowcowy w CSS - Leszno 2016

Gdański Obóz Szybowcowy w Centralnej Szkole Szybowcowej - Leszno 2016
W dniach 4-19 czerwca 2016roku odbył się Gdański Obóz Szybowcowy organizowany przez CSS Leszno. W tym czasie na Lotnisku w Lesznie pojawiło się w sumie kilkunastu pilotów i uczniów-pilotów z Aeroklubu Gdańskiego. Część uczestników obozu przedłużyła swój pobyt o kolejny tydzień.
Szybownicy z AG nie zawiedli się- dzięki wspaniałym warunkom pogodowym i odpowiedniej organizacji dnia lotnego udało się zrealizować niemal wszystkie założone cele: w godzinach wczesno-porannych i wieczornych odbywały się głównie krótkie loty szkolne, nauka startu za samolotem, laszowania nowych typów szybowców, natomiast w pozostałej części dnia, po odprawie, realizowane były loty termiczne (samodzielne oraz instruktorskie) oraz przeloty. Dodatkową atrakcją okazał się przyjazd grupy szybowników z Holandii, dzięki którym uczestnicy obozu mogli zasmakować latania wspólnie z pilotami szybowców światowej klasy. Wieczorami, po zdaniu sprzętu, szybownicy zbierali się w przylotniskowej restauracji, gdzie w przyjaznej i luźnej atmosferze odbywało się podsumowanie dnia lotnego, wykonanych zadań, a także wymiana spostrzeżeń i doświadczeń.
Kolejna edycja Gdańskiego Obozu Szybowcowego odbędzie się w końcu lipca b.r. . Oczekujemy przybycia jeszcze liczniejszej grupy szybowników. Zapraszamy nie tylko pilotów i uczniów-pilotów z Aeroklubu Gdańskiego, ale wszystkich amatorów szybownictwa chcących polatać i miło spędzić czas.
Podsumowanie:
Nalot: 133h51'
Wykonane zadania:
- loty o długości powyżej 5 godzin- warunek do uzyskania srebrnej odznaki szybowcowej - 3
-przewyższenia 1000m- warunek uzyskania srebrnej odznaki szybowcowej - 2
-termika instruktorska wg programu na licencję SPL - 2
- termika samodzielna wg programu na licencję SPL - 1
-laszowania szybowców typu Pirat, Junior, Puchacz - 5
-nauka lotów za holem - 3
-nauka esowania, celności lądowania, loty wznawiające, pozostałe zadania niezbędne do uzyskania licencji SPL - 6

W imieniu uczestników Andrzej Roman

 

Dodano: 2016-06-27


Partnerzy