Previous
Next
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Brak imprez.

Aktualności

Weekend w CSS Leszno

Weekend w CSS Leszno
Nie minął tydzień od zakończenia pierwszej edycji Gdańskiego Obozu Szybowcowego, a piloci z AG znów zawitali do Leszna. Sześcioro szybowników nie zrażonych zmiennymi prognozami i długą podróżą, postanowiło spędzić pierwszy weekend lipca na leszczyńskim lotnisku.
Decyzja o przyjeździe do CSS okazała się trafna- pomimo burzliwej soboty i znacznej frekwencji (na lotnisku pojawili się również szybownicy z Krakowa, a nawet gość z Norwegii) każdemu z pilotów udało się zrealizować swoje lotnicze plany: w pierwszy dzień weekendu odbywały się głównie loty szkolne(nauka startów za wyciągarką i za samolotem, loty sprawdzające, termika instruktorska i samodzielna), natomiast niedziela była dniem długich (ponad 5-cio godzinnych) lotów termicznych i przelotów. W sobotnie popołudnie, po zakończonych lotach, szybownicy świetnie się bawili korzystając z atrakcji dostępnych na terenie CSS- nowoczesnego symulatora lotniczego i tunelu aerodynamicznego.
Znakomity humor nie opuszczał gdańskich pilotów , gdy w niedzielny wieczór wyjeżdżali z Leszna , omawiając szczegóły kolejnego wypadu do CSS, który zaplanowali już na najbliższy weekend (8-10.07).


Podsumowanie:
Nalot: 23godz52'
Wykonane zadania:
- loty o długości powyżej 5 godzin- warunek uzyskania srebrnej odznaki szybowcowej - 2
- przewyższenia 1000m-warunek uzyskania srebrnej odznaki szybowcowej- 2
- przeloty 300 km.

Dodano: 2016-07-06


Partnerzy