Previous
Next
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Brak imprez.

Aktualności

Kilka dni w CSS

Kilka dni w CSS

Powoli staje się tradycją, że w piątkowe popołudnia  gdańscy szybownicy pakują plecaki, wsiadają  do samochodów i ruszają w drogę. Kierunek? -CSS Leszno.  Tradycji stało się zadość również w miniony weekend. Na leszczyńskim lotnisku na pilotów z AG czekali już „stali bywalcy” z Krakowa, goście z Poznania, Radomia oraz okolic Leszna , którzy również postanowili spędzić kilka dni korzystając z możliwości  lotniczych oferowanych przez CSS.

 Tym razem pogoda nie rozpieszczała- silny wiatr i burze niekiedy zmuszały szybowników do przeczekania kilkunastu minut w hangarze w oczekiwaniu na bardziej sprzyjające warunki, co stanowiło dobrą okazję do żartów i snucia lotniczych opowieści.

 Mimo to loty odbywały się codziennie, niemal od wschodu słońca do godziny 19-20. Szkolenie podstawowe rozpoczęło dwoje młodych uczniów. Pozostali uczniowie i piloci skupili się na wykonywaniu lotów laszujących, doskonaleniu lądowania i techniki pilotażu, lotach termicznych instruktorskich i samodzielnych. Pod czujnym okiem Pilota z AG kolejna osoba zdobyła uprawnienia do obsługi wyciągarki-serdecznie gratulujemy!

Podsumowując- drugi weekend lipca, pomimo kapryśnej pogody okazał się bardzo owocny. Część pilotów przedłużyła pobyt w Lesznie o kilka dni. Pozostali, którzy w poniedziałkowy ranek musieli wracać do codziennych obowiązków, zapowiedzieli swój przyjazd na kolejny weekend.

opracowała Katarzyna Lisicka

Dodano: 2016-07-14


Partnerzy