Previous
Next
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Brak imprez.

Aktualności

Błękitne Skrzydła dla Andrzeja Cichońskiego

Kapituła Błękitnych Skrzydeł przyznała honorowe wyróżnienie lotnicze Andrzejowi Cichońskiemu, instruktorowi lotniczemu z Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie. Nagroda zostanie wręczona podczas centralnych uroczystości z okazji Święta Lotnictwa – 26 sierpnia.

Nagroda Błękitne Skrzydła przyznawana jest za najwybitniejsze osiągnięcia w lotnictwie polskim w ciągu ostatniego roku, poprzedzającego przyznanie nagrody, oraz za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Decyzją Kapituły Błękitnych Skrzydeł, najwyższego honorowego wyróżnienia lotniczego w kraju, składającej się z Redakcji „Skrzydlatej Polski” i Zarządu Krajowej Rady Lotnictwa, przy wsparciu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i Aeroklubu Polskiego tegorocznym laureatem Błękitnych Skrzydeł został Andrzej Cichoński – wieloletni instruktor lotniczy i pracownik Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie

Uroczyste wręczenie tego wyróżnienia odbędzie się podczas centralnych obchodów Święta Lotnictwa, w piątek 26 sierpnia 2016, w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nagrodę BŁĘKITNE SKRZYDŁA redakcja Skrzydlata Polska ustanowiła w 1964 roku. Od 1990 roku wyróżnienie jest przyznawane wspólnie przez Skrzydlatą Polskę i Zarząd Krajowej Rady Lotnictwa, przy wsparciu Aeroklubu Polskiego.

Dodano: 2016-08-25


Partnerzy